Szkoła w Czerninie. Bicie rekordu RKO

16 października w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czerninie, Akademia Ratownictwa Wojciech Grzesiak wraz z uczniami i kadrą szkoły przystąpiła do próby „Bicia rekordu w pierwszej pomocy". Przez 30 minut (12,00 - 12.30), uczestnicy akcji prowadzili RKO na fantomach ćwiczebnych.

Akcja oprócz wyniku miała na celu naukę i doskonalenie umiejętności niesienia pierwszej pomocy. Dowiedzieliśmy się, że wspólnie można być częścią "wielkiej sprawy" oraz uczyć przez dobrą zabawę. Dla wszystkich uczestników akcji, dzięki uprzejmości Hotelu New Skanpol Kołobrzeg został przygotowany pamiątkowy tort oraz słodkie przekąski. Głównym organizatorem akcji była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Duże podziękowania kierujemy do: Hotel New Skanpol K-g za zapewnienie przekąsek oraz za okazjonalny tort, Akademia Ratownictwa Wojciech Grzesiak za użyczenie sprzętu ratowniczego i za patronat nad akcją, Społeczności SP Czernin za udział w akcji.

Szkoła w Czerninie. Bicie rekordu RKO